Úvodní stránka
Co je nového

6. 10. 2011

TZ - Pohled LPR k současné reformě zdravotnictví - 6 chyb

Pozorně sledujeme schvalování reformních zdravotnických zákonů. Netají se snahou inspirovat se holandským systémem zdravotní péče, který je v současnosti asi nejlepší na světě. Pokud však srovnáme holandský systém s navrhovaným systémem u nás, je na první pohled vidět, že se mu podobá pouze vzdáleně.

[více]

22. 4. 2011

TZ - Spoluúčast se musí řešit systémově

Občanské sdružení Lékaři pro reformu (LpR) se znepokojením sleduje nesystémové změny regulačních poplatků ve zdravotnictví. Dle zkušeností členů sdružení poplatky svůj účel splnily, jejich efekt se částečně vyčerpal a je nutné přejít na perspektivnější a komplexnější systém spoluúčasti.

[více]

14. 4. 2011

Spoluúčast – proč a jak.

Proč je spoluúčast při čerpání péče tak důležitá a jaká je její ideální výše?

[více]

13. 4. 2011

Řešení současné situace ve zdravotnictví – jedině zásadní reforma. Ale jaká?

Jak v příštích letech zařídit, aby byla zdravotní péče zajištěná pro všechny v dostatečné kvalitě, zdravotníci byli přiměřeně zaplaceni (bez potřeby stávek) a lidé nemuseli bankrotovat?

[více]

15. 11. 2010

K čemu je dobré nominální pojistné?

Kde vzít další peníze pro zdravotnictví, když státní pokladna zeje prázdnotou a zároveň nechceme všechny pacienty zatěžovat vysokou spoluúčastí?

[více]

26. 10. 2009

Úvaha o standardu a nadstandardu, o pojištění a připojištění

Pokud si přečteme volební programy jednotlivých stran, moc konkrétního se o zdravotnictví nedozvíme. Něco však přece - opakují se v nich návrhy na možnost připojistit se na nadstandardní péči. Je překvapivé, jak velký prostor všechny politické strany věnují tomuto tématu.

[více]

19. 10. 2009

Regulovaná konkurence zdravotních pojišťoven - co si pod tím představit.

Na základě nejasnosti okolo tohoto pojmu jsme sepsali několik poznámek. Dle event. dotazů článek dále upravíme. 

[více]
Pro registrované

REGISTRACE SYMPATIZANTŮ

Podporujte nás, prosím!

Prosím podporujte Lékaře pro reformu. Je pro nás zásadní ukázat, že mezi zdravotníky i ostatními pracovníky ve zdravotnictví stále vzrůstá volání po reformě našeho zdravotního systému.
Pokud můžete, podporujte nás veřejně. Zveřejníme vaše jméno, titul, odbornost , ale ne vaši nemocnici či kliniku. Pokud nás raději chcete podporovat jen soukromě, budeme za vaši podporu vděční a nebudeme údaje o vás zveřejňovat. Ačkoliv jsme vznikli primárně jako sdružení lékařů, uvítáme podporu z řad veškerých zdravotníků a zaměstnanců zdravotnických zařízení. Pokud souhlasíte s cíly a činností sdružení Lékaři pro reformu, o.s., vyplňte prosím níže uvedený formulář a staňte se registrovaným sympatizantem Lékařů pro reformu.

Pole označená žlutou barvou jsou povinná. Pokud se Vám nedaří zaregistrovat se, nebo máte jiný problém s naším webem, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto formuláře. Přihlašovací jméno a heslo pro přístup Vám bude zasláno na Váš email po úspěšné registraci.

Z důvodů věrohodnosti podporujících sympatizantů musíme trvat na zaslání písemného prohlášení o podpoře, které zároveň obsahuje i vaše kontaktní údaje. Registrační email vytiskněte, podpište a odešlete na adresu:
Lékaři pro reformu, o.s., Příkop 8, 602 00 Brno

Informace o registrované osobě
Jméno
Příjmení
Titul před jménem  za jménem
Kontakty
Váš e-mail ?
Telefon
Ulice, č.p.
Město a PSČ  
Kraj ?
Profesní informace
Pracoviště
Odbornost 1 ?
Odbornost 2 ?
Funkce ?
Specializace ?
Výkon povolání ?
Newsletter

Chcete být včas informováni o novinkách, termínech akcí a jiných zajímavostech? Přihlašte se k odběru našeho newsletteru. Stačí zaškrtnutím vybrat o jaké informace máte zájem a my vám je budeme posílat emailem. Z odběru newsletteru se můžete kdykoliv v budoucnosti odhlásit.

Další informace
Způsob zveřejnění
Poznámka
Opište kontrolní kód  Opište prosím 6 znaků z obrázku. Nezáleží na velikosti písmen.
 
na začátek stránky