Úvodní stránka
Co je nového

6. 10. 2011

TZ - Pohled LPR k současné reformě zdravotnictví - 6 chyb

Pozorně sledujeme schvalování reformních zdravotnických zákonů. Netají se snahou inspirovat se holandským systémem zdravotní péče, který je v současnosti asi nejlepší na světě. Pokud však srovnáme holandský systém s navrhovaným systémem u nás, je na první pohled vidět, že se mu podobá pouze vzdáleně.

[více]

22. 4. 2011

TZ - Spoluúčast se musí řešit systémově

Občanské sdružení Lékaři pro reformu (LpR) se znepokojením sleduje nesystémové změny regulačních poplatků ve zdravotnictví. Dle zkušeností členů sdružení poplatky svůj účel splnily, jejich efekt se částečně vyčerpal a je nutné přejít na perspektivnější a komplexnější systém spoluúčasti.

[více]

14. 4. 2011

Spoluúčast – proč a jak.

Proč je spoluúčast při čerpání péče tak důležitá a jaká je její ideální výše?

[více]

13. 4. 2011

Řešení současné situace ve zdravotnictví – jedině zásadní reforma. Ale jaká?

Jak v příštích letech zařídit, aby byla zdravotní péče zajištěná pro všechny v dostatečné kvalitě, zdravotníci byli přiměřeně zaplaceni (bez potřeby stávek) a lidé nemuseli bankrotovat?

[více]

15. 11. 2010

K čemu je dobré nominální pojistné?

Kde vzít další peníze pro zdravotnictví, když státní pokladna zeje prázdnotou a zároveň nechceme všechny pacienty zatěžovat vysokou spoluúčastí?

[více]

26. 10. 2009

Úvaha o standardu a nadstandardu, o pojištění a připojištění

Pokud si přečteme volební programy jednotlivých stran, moc konkrétního se o zdravotnictví nedozvíme. Něco však přece - opakují se v nich návrhy na možnost připojistit se na nadstandardní péči. Je překvapivé, jak velký prostor všechny politické strany věnují tomuto tématu.

[více]

19. 10. 2009

Regulovaná konkurence zdravotních pojišťoven - co si pod tím představit.

Na základě nejasnosti okolo tohoto pojmu jsme sepsali několik poznámek. Dle event. dotazů článek dále upravíme. 

[více]
Pro registrované

PŘEČTĚTE SI TAKÉ ...

počet nalezených článků: 12

strana z 2    >>

Kde vzít další peníze pro zdravotnictví, když státní pokladna zeje prázdnotou a zároveň nechceme všechny pacienty zatěžovat vysokou spoluúčastí?

vloženo dne: 15. 11. 2010
[celý článek]

V předvolebním období jsou nám jednotlivými politickými subjekty prezentovány z oblasti zdravotnictví jen "hrozinky", které mají voliče nalákat.

Zkusili jsme vybrat jen několik problémových oblastí a porovnat, co k nim volební programy jednotlivých stran uvádějí.


vloženo dne: 12. 5. 2010
[celý článek]

Je načase jasně říct, že efektivní není systém, kdy vše je pro pacienty prakticky zadarmo, ale systém s jasně nastavenou spoluúčastí a pravidly čerpání péče, kontrolou zdravotních pojišťoven a pochopitelně i kontrolou poskytovatelů s jejich dostatečným ohodnocením.

vloženo dne: 2. 7. 2009
[celý článek]

Znovu žádáme premiéra, vládu a všechny zodpovědné politiky, aby se zamysleli nad zdravotnictvím a jeho směřováním v horizontu 5 - 10 let a nepoužívali toto téma k nezodpovědnému populismu.

vloženo dne: 4. 12. 2008
[celý článek]

 Základní rozsah zdravotní péče hrazený z veřejného zdravotního pojištění v Holansku.

vloženo dne: 17. 11. 2008
[celý článek]

V současnosti je řízená péče jedním z témat, které je velmi intenzivně používano proti současné reformě vznikající na MZ. Zkusili jsme zanalyzovat informace ze Švýcarska, kde již více než 10 let tento systém funguje.

To nejpodstatnější - jedná se jen o jednu z možností, kterou si pacient dobrovolně volí a kterou v případě nespokojenosti může za 12 měsíců opustit.

vloženo dne: 16. 7. 2008
[celý článek]

Chtěli byste vědět, co skutečně obsahuje navrhovaný Zákon o univerzitních nemocnicích? Jsou v něm skutečně nebezpečí a mají pravdu ti, kdo proti němu brojí?

vloženo dne: 23. 5. 2008
[celý článek]

Našli se někteří kolegové, kteří nám navrhují přejmenovat se na "Lékaře pro Julínka" a považují naše sdružení za hlásnou troubu ministerstva. Jak to tedy je?

vloženo dne: 20. 5. 2008
[celý článek]

Anonymní článek, kolující na internetu. Snaží se vzbudit obavy z dalšího vývoje reformy zdravotnictví, některé údaje jsou vysloveně nepravdivé.

vloženo dne: 13. 5. 2008
[celý článek]

V poslední době jsme svědky snahy určitých jedinců zakládat společnosti za účelem ochrany lékařů před privátními řetězci nemocnic, ambulancí specialistů či praktických lékařů.

vloženo dne: 10. 5. 2008
[celý článek]

strana z 2    >>
na začátek stránky