Úvodní stránka

Staňte se sympatizanty Lékařů Pro Reformu

Podpořte opravdovou reformu českého zdravotnictví. Jen shora se reforma udělat nedá!

Prosíme naše sympatizanty

Chcete dostávat upozornění na novinky na webu? AKTUALIZUJTE své osobní údaje, hlavně způsob jejich zveřejnění a objednávku informačních zpráv.

Návod hledejte (po přihlášení!) v nabídce pod SYMPATIZUJÍCÍ.

9. 5. 2010

Volební program vlády Lékařů pro reformu pro zdravotnictví

(9. 5. 2010) Občanské sdružení Lékaři pro reformu naštěstí nemá politické ambice, a proto si může dovolit představit optimální program své vlády pro oblast zdravotnictví.

[více]

6. 4. 2009

Je pokladenský systém skutečným řešením?

(6. 4. 2009) V poslední době je částí lékařů, zvláště praktických lékařů, navrhován pokladenský systém jako rychlé a účinné řešení současných problémů ve zdravotnictví.

Je tomu skutečně tak?

[více]

21. 4. 2008

Naši aktivitu lze nyní podpořit i finančně

(21. 4. 2009) Množství lékařů spoléhá na klasickou "papírovou" korespondenci. Naše aktivita tak přináší obrovské materiální náklady. Dovolujeme si tedy obrátit se na vás s prosbou o sponzorský příspěvek.

[více]

9. 4. 2007

Lékaři pro reformu - Výzva

(9. 4. 2007) Platforma Lékaři pro reformu vznikla proto, že cítíme potřebu se na reformě zdravotnictví podílet. Nechceme, aby se namísto systémového řešení nedostatku finančních prostředků ve zdravotnictví jen protestovalo.

[více]

0. 0. 0000

Standardy zdravotní péče v České republice

Lékaři pro reformu, o. s.T I S K O V Á   Z P R Á V ABrno / Praha / Varnsdorf dne 25. 4. 2009 Standardy zdravotní péče v České republice

[více]

Co je nového

6. 10. 2011

TZ - Pohled LPR k současné reformě zdravotnictví - 6 chyb

Pozorně sledujeme schvalování reformních zdravotnických zákonů. Netají se snahou inspirovat se holandským systémem zdravotní péče, který je v současnosti asi nejlepší na světě. Pokud však srovnáme holandský systém s navrhovaným systémem u nás, je na první pohled vidět, že se mu podobá pouze vzdáleně.

[více]

22. 4. 2011

TZ - Spoluúčast se musí řešit systémově

Občanské sdružení Lékaři pro reformu (LpR) se znepokojením sleduje nesystémové změny regulačních poplatků ve zdravotnictví. Dle zkušeností členů sdružení poplatky svůj účel splnily, jejich efekt se částečně vyčerpal a je nutné přejít na perspektivnější a komplexnější systém spoluúčasti.

[více]

14. 4. 2011

Spoluúčast – proč a jak.

Proč je spoluúčast při čerpání péče tak důležitá a jaká je její ideální výše?

[více]

13. 4. 2011

Řešení současné situace ve zdravotnictví – jedině zásadní reforma. Ale jaká?

Jak v příštích letech zařídit, aby byla zdravotní péče zajištěná pro všechny v dostatečné kvalitě, zdravotníci byli přiměřeně zaplaceni (bez potřeby stávek) a lidé nemuseli bankrotovat?

[více]

15. 11. 2010

K čemu je dobré nominální pojistné?

Kde vzít další peníze pro zdravotnictví, když státní pokladna zeje prázdnotou a zároveň nechceme všechny pacienty zatěžovat vysokou spoluúčastí?

[více]

26. 10. 2009

Úvaha o standardu a nadstandardu, o pojištění a připojištění

Pokud si přečteme volební programy jednotlivých stran, moc konkrétního se o zdravotnictví nedozvíme. Něco však přece - opakují se v nich návrhy na možnost připojistit se na nadstandardní péči. Je překvapivé, jak velký prostor všechny politické strany věnují tomuto tématu.

[více]

19. 10. 2009

Regulovaná konkurence zdravotních pojišťoven - co si pod tím představit.

Na základě nejasnosti okolo tohoto pojmu jsme sepsali několik poznámek. Dle event. dotazů článek dále upravíme. 

[více]