Úvodní stránka
Co je nového

6. 10. 2011

TZ - Pohled LPR k současné reformě zdravotnictví - 6 chyb

Pozorně sledujeme schvalování reformních zdravotnických zákonů. Netají se snahou inspirovat se holandským systémem zdravotní péče, který je v současnosti asi nejlepší na světě. Pokud však srovnáme holandský systém s navrhovaným systémem u nás, je na první pohled vidět, že se mu podobá pouze vzdáleně.

[více]

22. 4. 2011

TZ - Spoluúčast se musí řešit systémově

Občanské sdružení Lékaři pro reformu (LpR) se znepokojením sleduje nesystémové změny regulačních poplatků ve zdravotnictví. Dle zkušeností členů sdružení poplatky svůj účel splnily, jejich efekt se částečně vyčerpal a je nutné přejít na perspektivnější a komplexnější systém spoluúčasti.

[více]

14. 4. 2011

Spoluúčast – proč a jak.

Proč je spoluúčast při čerpání péče tak důležitá a jaká je její ideální výše?

[více]

13. 4. 2011

Řešení současné situace ve zdravotnictví – jedině zásadní reforma. Ale jaká?

Jak v příštích letech zařídit, aby byla zdravotní péče zajištěná pro všechny v dostatečné kvalitě, zdravotníci byli přiměřeně zaplaceni (bez potřeby stávek) a lidé nemuseli bankrotovat?

[více]

15. 11. 2010

K čemu je dobré nominální pojistné?

Kde vzít další peníze pro zdravotnictví, když státní pokladna zeje prázdnotou a zároveň nechceme všechny pacienty zatěžovat vysokou spoluúčastí?

[více]

26. 10. 2009

Úvaha o standardu a nadstandardu, o pojištění a připojištění

Pokud si přečteme volební programy jednotlivých stran, moc konkrétního se o zdravotnictví nedozvíme. Něco však přece - opakují se v nich návrhy na možnost připojistit se na nadstandardní péči. Je překvapivé, jak velký prostor všechny politické strany věnují tomuto tématu.

[více]

19. 10. 2009

Regulovaná konkurence zdravotních pojišťoven - co si pod tím představit.

Na základě nejasnosti okolo tohoto pojmu jsme sepsali několik poznámek. Dle event. dotazů článek dále upravíme. 

[více]
Pro registrované

FAQ

FAQ: FUNGOVÁNÍ SDRUŽENÍ

25. 6. 2010 v 12:19  |  MUDr. Pavel Věchet
drvechet@svl.cz  |  IP: 85.70.9.x  |  [ reagovat ]
Dobrý den,
moje připomínky k tiskovému prohlášení:
1. o reformě není sporu, bylo by dobré ale v prvním odstavci zdůvodnit konkrétními čísly deficity lékařů a jakých odborností, popř. vyjmenovat "některé" nemocnice, o které se jedná. (faktor špatně hospodařícího managementu???).
2. Neúplně chápu termín "odstupňovaná výše poplatků" a jeho souvislosti. Už vůbec si nedovedu představit, že by se poplatky platily % výší ceny výkonu. Poplatky jako nástroj k zamezení nad a zneužívání zdrav. péče by v tomto asi ztratily jejich původní smysl, nehledě na administrativní složitost v navrženém modelu.
3. Plně podporuji tržní prostředí jak ZZ , tak i zdrav.pojišťoven, ale poněkud nechapu nutnost "nezávislého úřadu pro dohled nad činností
ZP", kdo by jej měl tvořit? Tento úřad je přece sám pan "TRH", rovněž jako u zdrav. zařízeních, tam také není žádný úřad pro dohled, pouze LK jako garant odbornosti.
S většinou ostatních věcí lze souhlasit.
9. 5. 2010 v 22:31  |  Tomáš
skrbling@gmail.com  |  IP: 80.250.1.x  |  [ reagovat ]
Dobrý den, ztotožňuji se s Vašimi názory a velmi je vítám, ale přiznám se, že Vaše sdružení nesmírně znevěrohodňuje jeho uzavřenost. Netvrdím, že bych do něj hned vstupoval, ale faktická nemožnost vstupu nových členů působí poněkud sektářsky.
Zdravím a přeji ať se daří
5. 6. 2010 v 15:40 | admin > Sucharda Ivan
sucharda@lekariproreformu.cz | IP: 88.100.114.x  |  [ reagovat ]
Dobrý den, toto je téma, které často diskutujeme.
To co říkáte je pravda, ale vžijte se do naší situace. Všichni jsme lékaři z praxe a více jak 10-12 hodin denně trávíme v práci. Dlouhodobě jsme si byli vědomi toho, že systém potřebuje reformu a že současně správná reforma bude obrovská změna napříč celou společností. Tato změna potřebuje podporu a hlavně z řad lékařů. Proto jsme našli zbylý volný čas, který tomu věnujeme. Finančně to není příliš náročné, zvlášť když nás sympatizanti pravidelně sponzorují.
Vytvoření klasického o.s. s členskou základnou by vyžadovalo úplnou změnu práce. Vybírat příspěvky, pravidelné sjezdy, volba orgánů. Kromě této administrativní a časové náročnosti, na kterou nemáme nikdo sílu, hrozí ještě něco, a to je možnost náboru členů, kteří budou mít úplně jiné zájmy a následně zneužijí našeho jména a hlavně několikaleté práce, kterou jsme tomu věnovali. To je asi hlavní důvod. Pokud ale máte zájem se stát aktivním členem našeho o.s., tak mi napište a my se Vám ozveme.
20. 9. 2008 v 11:54  |  Administrátor
webmaster@lekariproreformu.cz  |  IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Kolik vám platí ODS za podporu?
20. 9. 2008 v 12:02 | admin > Sucharda Admin
sucharda@lekariproreformu.cz | IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Podporovali jsme - ne však bezvýhradně - reformní tým Ministerstva zdravotnictví v čele s Dr. Julínkem. Ne proto, že jsou reprezentanty ODS (nikdo z členů sdružení není členem ODS), ale proto, že věříme v základní správnost jejich postupu. Jsme přesvědčeni, že současný stav našeho zdravotnictví nemá bez reformy žádnou (dobrou) perspektivu.

Kdyby kvalitní a důvěryhodný plán restrukturalizace a reformy zdravotnictví navrhli odborníci jiných stran nebo bezpartijní, podpořili bychom je také.

Nejsme také pevně vázáni právě na konkrétní návrh reformy předkládané za ODS ministrem Julínkem - jednotlivé kroky a návrhy se snažíme konstruktivně posuzovat a případně podporovat nebo oponovat. Ovšem dosud nikdo jiný nepředložil program lepší (v podstatě žádný kromě destrukce všeho nového).

Budeme velmi rádi, když nám právě v kritickém zkoumání návrhů pomůžete diskuzními příspěvky.
20. 9. 2008 v 11:43  |  Administrátor
webmaster@lekariproreformu.cz  |  IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Z jakého důvodu potřebujete osobní údaje sympatizantů?
20. 9. 2008 v 11:52 | admin > Sucharda Admin
sucharda@lekariproreformu.cz | IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Osobní údaje sympatizantů potřebujeme především ze 3 důvodů:

1) Abychom s nimi mohli komunikovat - zvát je na akce, zasílat jim novinky či důležitá upozornění. Jde hlavně o adresy (pracoviště nebo bydliště), telefon, e-mail).

2) Abychom mohli zjistit strukturu sympatizantů - odkud, kterého kraje jsou, jakou mají specializaci, jakou formou pracují (zda soukromě nebo v zmaěstnaneckém poměru).
Tyto údaje můžete najít na stránce "Sympatizující" (v horním menu) pod odkazem "statistiky".

3) Seznam sympatizantů je zveřejněn na našich stránkách - každý se může podívat, kdy z lékařů reformu podporuje.
Abychom vyšli vstříc i těm, kteří se z nějakého důvodu obávají své názory zveřejnit, je možné již při registraci zvolit (ale i kdykoliv později), zda má být zveřejněno plné jméno a kraj, nebo jen iniciály a odbornost.

Osobní údaje sympatizantů v žádném případě nikomu neposkytujeme.
20. 9. 2008 v 11:27  |  Administrátor
webmaster@lekariproreformu.cz  |  IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Jak se mohu přihlásit jako sympatizant? Platí se nějaké příspěvky?
20. 9. 2008 v 11:40 | admin > Sucharda Admin
sucharda@lekariproreformu.cz | IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Přihlásit se můžete na těchto webových stránkách - použijte odkaz zcela dole v levém sloupci.

Po vyplnění formuláře s některými osobními údaji, které potřebujeme pro další komunikaci s vámi a také pro přehled o struktuře našich sympatizantů (dost důležitá je vaše e-mailová adresa) vám bude odeslán potvrzovací mail s prohlášením o podpoře, které podepíšete a zašlete obyčejnou poštou naší kanceláři. Tento postup je bohužel nutný proto, abychom měli ověřenou věrohodnost prohlášení o podpoře.

Po ověření vám bude aktivován účet, pomocí kterého můžete přistupovat ke svým osobním údajům a aktualizovat je. Můžete si také objednat e-mailové pozvánky na naše akce nebo zasílání důležitých informací či novinek.

Sympatizant má samozřejmě právo kdykoliv svou podporu odvolat.
20. 9. 2008 v 11:22  |  Administrátor
webmaster@lekariproreformu.cz  |  IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Je možné se stát členem sdružení?
20. 9. 2008 v 11:24 | admin > Sucharda Admin
sucharda@lekariproreformu.cz | IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Sdružení sice nemá stanovami omezen počet členů, ale přijetí za člena je možné spíše výjimečně - mnohem raději uvítáme aktivní sympatizanty, s kterými se budeme setkávat v diskuzních fórech nebo na našich konferencích.
20. 9. 2008 v 11:05  |  Administrátor
webmaster@lekariproreformu.cz  |  IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Jaká je struktura sdružení "Lékaři pro reformu" a za koho mluví?
20. 9. 2008 v 11:25 | admin > Sucharda Admin
sucharda@lekariproreformu.cz | IP: 193.179.183.x  |  [ reagovat ]
Sdružení "Lékaři pro reformu" jsme založili jako protiváhu masivně publikovaných negativních a odmítavých názorů na připravovanou reformu zdravotního systému. Považujeme za nutné, aby byly slyšet také hlasy podporující tuto podle našeho názoru jedinou prozatím předloženou možnou další cestu v našem zdravotnictví (přinejmenším nikdo dosud nic lepšího nenavrhl).

Sdružení má pouze 5 řádných členů, protože chceme maximálně zjednodušit jeho administrativní fungování. Ti, kteří s našimi názory - byť jen částečně - souhlasí, se mohou zaregistrovat na těchto webových stránkách jako "sympatizanti".

Za více než 500 registrovaných sympatizantů z řad lékařů nebo jinak profesně se zdravotnictvím spjatých jedinců opravdu mluvíme. Jsme však přesvědčeni, že podobné názory a snahu po konstruktivní diskuzi místo pouhého destruktivního zavrhování všeho nového má mnohem více lékařů, jen bohužel nejsou zatím slyšet.
Přidat příspěvek

Reakce na příspěvek:

Z jakého důvodu potřebujete osobní údaje sympatizantů?

Vaše jméno
e-mailová adresa
Váš příspěvek
(max. 1 500 znaků)
Opište kontrolní kód  Opište prosím 6 znaků z obrázku. Nezáleží na velikosti písmen.
na začátek stránky