Úvodní stránka
Co je nového

6. 10. 2011

TZ - Pohled LPR k současné reformě zdravotnictví - 6 chyb

Pozorně sledujeme schvalování reformních zdravotnických zákonů. Netají se snahou inspirovat se holandským systémem zdravotní péče, který je v současnosti asi nejlepší na světě. Pokud však srovnáme holandský systém s navrhovaným systémem u nás, je na první pohled vidět, že se mu podobá pouze vzdáleně.

[více]

22. 4. 2011

TZ - Spoluúčast se musí řešit systémově

Občanské sdružení Lékaři pro reformu (LpR) se znepokojením sleduje nesystémové změny regulačních poplatků ve zdravotnictví. Dle zkušeností členů sdružení poplatky svůj účel splnily, jejich efekt se částečně vyčerpal a je nutné přejít na perspektivnější a komplexnější systém spoluúčasti.

[více]

14. 4. 2011

Spoluúčast – proč a jak.

Proč je spoluúčast při čerpání péče tak důležitá a jaká je její ideální výše?

[více]

13. 4. 2011

Řešení současné situace ve zdravotnictví – jedině zásadní reforma. Ale jaká?

Jak v příštích letech zařídit, aby byla zdravotní péče zajištěná pro všechny v dostatečné kvalitě, zdravotníci byli přiměřeně zaplaceni (bez potřeby stávek) a lidé nemuseli bankrotovat?

[více]

15. 11. 2010

K čemu je dobré nominální pojistné?

Kde vzít další peníze pro zdravotnictví, když státní pokladna zeje prázdnotou a zároveň nechceme všechny pacienty zatěžovat vysokou spoluúčastí?

[více]

26. 10. 2009

Úvaha o standardu a nadstandardu, o pojištění a připojištění

Pokud si přečteme volební programy jednotlivých stran, moc konkrétního se o zdravotnictví nedozvíme. Něco však přece - opakují se v nich návrhy na možnost připojistit se na nadstandardní péči. Je překvapivé, jak velký prostor všechny politické strany věnují tomuto tématu.

[více]

19. 10. 2009

Regulovaná konkurence zdravotních pojišťoven - co si pod tím představit.

Na základě nejasnosti okolo tohoto pojmu jsme sepsali několik poznámek. Dle event. dotazů článek dále upravíme. 

[více]
Pro registrované

ARCHIV ZPRÁV

počet nalezených článků: 35

strana z 4    >>

Celý systém zdravotní péče se musí zásadně změnit, ať se nám to líbí či nelíbí. Neustálé omílání toho, že máme nejnižší kojeneckou úmrtnost a nejlépe proočkované děti není zásluha našeho systému, ale několika nadčasově uvažujících jedinců.

vloženo dne: 14. 2. 2011
[celý článek]

(23. 12. 2009) Řízení nemocnice, zdravotní pojišťovny nebo třeba většího zdravotnického zařízení je dnes náročný manažerský úkol. Kde se ale takoví manažeři vezmou?

vloženo dne: 18. 11. 2010
[celý článek]

Řízení nemocnice, zdravotní pojišťovny nebo třeba většího zdravotnického zařízení je dnes náročný manažerský úkol. Kde se ale takoví manažeři vezmou? Nabízíme vám zajímavou možnost studia.

vloženo dne: 18. 11. 2010
[celý článek]

Jak by měl vypadat systém zdravotnictví, který nebude kvalitní lékaře vyhánět z ekonomických důvodů, ale naopak občanům zajistí zdravní péči od kvalitních lékařů a sester?

vloženo dne: 15. 11. 2010
[celý článek]

Nejsem spokojená se současným systémem zdravotní péče, nicméně souhlasím s postojem současného ministra zdravotnictví a šancí na systémové změny.

vloženo dne: 1. 10. 2010
[celý článek]

Tak jsme byli svědky demonstrací zdravotníků proti úpravě platových tabulek a chystají se hromadné výpovědi lékařů, především z okresních nemocnic. Oběma akcím však chybí to nejdůležitější. Neukazují směr a cíl, kterým by se mělo zdravotnictví ubírat, aby se podobné situace neopakovaly.

vloženo dne: 1. 10. 2010
[celý článek]

Jednoznačně podporujeme požadavek lékařů na navýšení základních platů. Toto navýšení by mělo nastat co nejdříve, aby lékaři neodcházeli do zahraničí či mimo obor zdravotnictví. Na rozdíl od výzev k odchodu lékařů do zahraničí ale navrhujeme jasné řešení současného stavu, bez nutnosti zvyšování deficitu státního rozpočtu

vloženo dne: 24. 6. 2010
[celý článek]

Na závěr roku 2009 shrnujeme naše plány a doufáme, že nás i nadále budete podporovat.

vloženo dne: 22. 12. 2009
[celý článek]

V současné době nemůže být úhradová vyhláška jiná než špatná. Špatná pro lékaře a špatná pro pacienty. Zdravotním pojišťovnám však pomůže přežít rok 2010. Rok 2011 již s podobnou vyhláškou nepřežijí. Mohlo současné ministerstvo, potažmo vláda, učinit jiné rozhodnutí?

vloženo dne: 13. 12. 2009
[celý článek]

Reakce na článek kolegy MUDr. Bohumíra Šimka.  

vloženo dne: 20. 9. 2009
[celý článek]

strana z 4    >>
na začátek stránky